Moi,
pitäiskö efi rangen bensapumpun lähteä käyntiin kun laittaa virrat päälle? Mulla se herää vasta kun alkaa starttaamaan? Jos pitäis käydä vaikka vähänkin aikaa virtojen päällekytkemisen jälkeen, niin kuinka kauan ja jos ei toimi näin niin mistä vikaa vois hakea? Kone käy hyvin, mutta starttauttaa nrmaalia pidempään, eli 1-2sek kun pitäis hörähtää heti.
Aiheeseen liittyen, mikä on se kolmas rele ecun vieressä? Yksi on varmaan ecun päärele, naksahtaa heti kun laittaa virrat päälle, toinen on varmaan bensapumpun rele, naksahtaa kun starttaa, kolmas on sellainen hieman kummallisempi, 5-nastainen punainen rele punaisessa kannassa, nastat 1/2/3/4/5 eikä 30/85/86/87/87(a). Tämä punainen rele on noiden kahden muun välissä, ja on hieman niitä korkeampi.
Ja mikä on se yksinäinen rele kuskin puolen etuiskaritornin vieressä? -88 3.5 efi läppämallin ilmamäärämittarilla, ei ilmastointia eikä katalysaattoreita.
-Paavo