![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
MB 300 GD lukkojen toiminta!Oisko kellään minkäänlaista toimintakaaviota/hajoitus kuvaa 300gd:n lukkojen toiminnasta. Kuuluuko etu ja takalukolle olla oma kytkin vai toimiiko ne samalla kytkimellä. kyseessä 300 gd pätkä vm80. Takalukko toimii, etu lukolle ei tullut minkäänlaisia piuhoja/putkia ja kytkimiä on vain yksi, toiselle ois kyllä reikä hytin puolella.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Molemmille lukoille omat kytkimensä, eli autossasi ei ole etulukkoa.
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Siis etulukko löytyy paikaltaan mutta ilmeisesti siis edellinen omistaja tarvinnut ylim. kytkintä. Mahtaiskohan sellaista kytkintä saada mistään, oisko jollai jääny nurkkaan pölyttymään ?
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Moi
Just kun ajoin ruohoa tallinsivusta, niin sieltä löytyi G:n etulukon pääsylinteri. En tiedä toiminnasta (kävin katsomassa, jumissa oli), mutta pikku liotuksella/ hoonauksella ja tiivisteet vaihtamalla voi saada kuntoon. Toinen vaihtoehto on muuttaa lukot toimimaan paineilmalla. H: 20e TEMÄHIK 050-4636766 HKI |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| hdj:n lukkojen ohjaus. | Kratz | Tekniikka & Jutustelu | 36 | 18.08.2012 20:14 |
| Mitsubishi l200 lukkojen toiminta | mitsul20025 | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 31.01.2009 14:11 |
| Söörtsin toiminta | JariKoo | Ongelmia palstalla? Kysyttävää ylläpidolta? | 9 | 12.01.2009 14:52 |
| jakolaatikon toiminta? | flstc | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 05.11.2008 10:13 |
| Postimiehen toiminta | KariSalmelainen | Society | 0 | 19.03.2002 12:11 |