![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Jämsän Lervapenat RacingMeikäläisen ja Turbo Isuzun yhteisprojekti, jota tässä jalostellaan pikkuhiljaa ennen lumien tuloa, tavoitteena lähtee vuonna 2013 ajamaan suunnistuskisoja. Aika alkuvaiheessa tuntus vielä rojekti olevan mutta soronoo... Tulossa: Turbo, turvakaaret ulkopuolelle, pyöränkaarien avarrus, toinen kuppipenkki paikalleen(kiinnikkeet on jo), parlokkilevikkeet, invertteri, kompura, hitsikone, snorkkeli, nelipistevyöt, alustan panssarointia, takavinssi, lukot eteen ja taakse, palkkihelmat, kunnon takapuskuri vetopisteillä, alumiininen työkalulaatikko, tunkkiteline konepeltiin, tee-se-itse ajosillat, lattiamatto veks, alumiiniset ovi"pahveet" ynnämuutamukavaa. Kuvia lähtötilanteesta: Ja sitten muutama muu Uudet 35X16-15 pökkyrät, kiitos harrim3 nimimerkille. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Jatketaan tarinaa ja kuvapäivitystä kun jotain tapahtuu, pari viikkoa menee ennenkö kerkiää mitään tekemään. ![]() Enjoy
Viimeksi muokannut rokki : 08.09.2012 19:15 |
#2
|
||||
|
||||
![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
hienoo, uusia harrastepelejä! mutta toi korkee laitanen kuppijakkara vänkärille pikkusen huono, se joutuu aika paljon siitä hyppimään sisään ja ulos... ja toi hitsikone, tuleeko se autoon? kannattaa laittaa huoltoautoon tommoset, mitä ei halua uittaa autossa. ihan näin vihjeenä...
__________________
M.O.C |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Ilmottelethan jos tulee osien tai avun tarvetta projektin suhteen ku meitä nissan harrastajia on täällä jämsässä enemmänkin. Menny meitin harrastaminen vaan vähän veltoks. Itse pyörin jämsän katukuvassa violetilla pätkä patrollilla.
|
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() Oli vähän meininki hitsikoneen kanssa että pidetään se ainakin autossa mukana kun käydään tässä nurkissa ajelemassa.... Lainaus:
![]() Viimeksi muokannut Turbo Isuzu : 09.09.2012 11:07 |
#6
|
||||
|
||||
![]()
NONII!!
![]() ![]() ja on se vaan miehekkään näköne laitos allterraineilla ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Pitäkää kiirusta tammikuu tulee taas nopeasti
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
Työt vähän meinaa juoksuttaa. Ehkä noi harrastuksetkin on vähän sen takia jäänny sivuun, just aloin kyllä parsii mettä autoo kasaan. Onhan siitä kaks vuotta ku se hajos, hetken ootellu korjaus intoo.
|
#9
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() Ja meillähän on aina pirkkoa mukana kun lähetään kuleksimaan. ![]() Kyllä se melekeen on laitettava rattaat rupattamaan kun työkiireet loppuu.. Mutta eiköhän tässä keretä. Ei muutaku auto nippuun ja lähetään vaikka porukalla ajeleen, meillä on aika hyviä reittejä tässä 20km säteellä. |
#10
|
||||
|
||||
![]()
On se jo ajokunnossa, vähän ku vielä hienostelee. Riippuu vähän missä ne ajo maastot on ku ton mun kulkineen joutuu jollai kuljettimella kuskaamaan (ei oo kilvissä eikä kirjoissa). Eikä oo tällähetkellä omaa kuljetus kalustoo.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään / Vaihdetaan KTM EXC 450 racing valkokilpi -04 | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 13.03.2010 21:25 |
Huuto RJS-Racing 5-pistevyöt | Junnu | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 4 | 02.12.2009 09:52 |
UAZ racing 4x4 peli | mpa567 | Chit-Chat | 17 | 05.01.2009 12:41 |
Snake Racing | mikjus | Linkit | 7 | 18.12.2008 17:45 |
TML 4x4 Racing Seat | Unregistered | Tekniikka & Jutustelu | 20 | 06.08.2008 21:52 |