![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
|||
|
|||
![]() coopper discovery sttLöytyykö kokemuksia kyseisestä renkaasta? Lähinnä kiinnostaa kestävyys ja ajo-ominaisuudet katukäytössä ja rungon kestävyys metsässä.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Hyvät ajaa tiellä, saa hyvin tasapainoon, kuluu n. 1.5 mm/10tkm. En oo kuullu, lukenu enkä nähny etteikö rungot ois kestäny.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Paras rengas mitä itellä on ollut ja ehdottomasti pyörein rengas, ainoa rengas jonka on saanut Hiluxin alla painotettua. Tiellä kuin mikä muukin rengas, vähän tietysti äänekkäämpi kuin jokin sliksi. Talvipitokin mutiaiseksi hyvä, hakkaa BFG AT/MT muovirenkaat mennen tullen, niilläkin tuli yksi talvi liukasteltua.
Mettässä kestää hyvin:2 Cooperin STT -sarjaa on koeistettu. Profiilista löytyy monta albumia todistusaineistoa ![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
M: Discovery 3 V8 HSE | Tronic | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 11.08.2007 07:21 |
M: Discovery Tdi -97 | apoutanen | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 02.08.2007 13:14 |
M: Discovery Tdi -97 | apoutanen | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 03.04.2007 09:18 |
M: LR Discovery -90 | tunturiurho | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 07.01.2007 18:28 |
Discovery WRC? | ZeiZei | Linkit | 10 | 02.04.2004 15:02 |