![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
|||
|
|||
![]() HJ61 alusta asiaaElikkäs, täytyisi hommata hoojiiseen kunnollinen alusta, pääasiallinen käyttö on tieajoa, mutta myös tien ulkopuolella, eli mahdollisiman pehmeää ja tielle hyvää alustaa etsitään. hinnat on tiedossa, mutta mikä näistä vaihtoehdoista olisi järkevin: -dobinssonin sarja 2" korotus -ome 2" korotus -trail master 3" korotus itseä kiinnostaisi tuo trail masterin sarja, mutta jos jollain olisi ollut käytössä niin mukava olis palautetta kuulla. Ja joutuuko tekemään mitään muutoksia kun tuon 3" korotuksen laittais, kardaanin liuku riittää ym ym? searchia on käytetty mutta esimerkiksi tuosta trailmasterista ei löydy mitään tietoa.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
no parabolinen vois olla mukava. muuten väittäisin että kovemmaksi tuppaa tulemaan nuilla korotusjousilla.
jos 3" korottaa niin voip olla ettei kulmat riitä etukardaanissa, ainakaan jos ei ole tuplaniveltä. tietää kun kokeilee. mukavan pehmeä ja joustava tulee myös soa:lla.tosin vaivaa on kun tekee kunnolla. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
juuri tuo pitäs saada tietoon että riittää kardaanin liukujen pituus ja kulmat.. jos jollain alla niin vois antaa tietoa
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
on muutaman vuoden kokemukset ome alustoista hoojiissa.tiekäytössä mukavan pehmooset ajella ja tien ulkopuolella joustaa lehdix kohtuullisen hyvin.voin suositella.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
bj-alusta | bj-hj bertta | Tekniikka & Jutustelu | 13 | 11.02.2009 10:20 |
LJ korotus iskareiden mitat ja muuta alusta asiaa. | mältsä | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 01.01.2009 10:43 |
O: HJ 60 alusta srj | TOJOHJ60 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 15.10.2007 13:55 |
M: hj:n vakio alusta! mitsu L200 vakio alusta + | ALPO | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 9 | 07.02.2007 10:38 |
Patrollin alusta- ja tekniikka-asiaa | osilpi | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 01.02.2006 08:53 |