![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
|||
|
|||
![]() Suznan jarruletkutLetkut rupee oleen vaihtokunnossa. Originaalia pidemmät sais vaan olla. Onko tietoo mistä löytyis käypäsiä letkuja? Sopiiko jonkun automallin letkut suoraan vai pitääkö teettää jossain? Elämä ilman riskejä on tylsää eikä tylsä elämä ole elämisen arvoista!
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
hytrauliletkuja valmistavassa liikkeessä olen teettänyt halutun pituisia letkuja,puristeleevat uuden letkun myös vanhoihin päihin.
suzukin letkuista ei kokemusta. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Autoracing myy goodrich letkuja, mitkä voi itte tehdä!! Mielestäni aivan katsastuskelpoisia?!
Note! This message was posted anonymously! |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Äh, se olin minä vaan anonyyminä... <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
-Kaikki paitsi Off-Road on turhaa!!- |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Koopeellä on ainakin spoa kitissä mukana. Saakohan niitä irrallaan?
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
no minusta otat sen mitan siitä vanhasta letkusta ja katsot minkälaiset päät siinä on, tai sit letku matkaan ja varaosaliikkeen tiskille. sit vaan letku hyllyyn vertaamaan. pitäis löytymän. meilläpäin ei hydrauli liike tee jarruletkuja liian iso riski kuulemma, blaa,blaa,blaa,blaa
Jeesus loves you? Everyone else think that you are an ASSHOLE... |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Letkuja joita itse olen käyttänyt ovat takaveto skodan letku (kiinnitys sokilla mutta samat kierteet kuitenkin), 80-luvun alkupään Civikin letkun pitäisi käydä, Nissan king-capin letkussa samat päät ja se on tosipitkä.
Jos tarvii vain jatkoa letkuun niin sopivan jatkon saa SJ410 korista runkoon menevistä n.10cm letkuista. ovatten aina hyvässä kunnossa kun ovat hyvässä suojassa. Vitaran ja Rockyn etuletkut on myös pitkät ja oikeilla päillä. Nuilla pitäisi ainakin päästä alkuun ja mallin kanssa varaosaliikkeen varastoon tonkimaan niin varmaan löytyy muitakin sopivia.... Anonyymit on tosi ihania, varsinkin neitsyinä<img src=/smiley/buttbuddy.gif border=0 align=middle> |
#8
|
|||
|
|||
![]()
Kiitos tiedoista! Eiköhän noilla tiedoilla löydy sopivat letkut hyllytavarana.
Elämä ilman riskejä on tylsää eikä tylsä elämä ole elämisen arvoista! |
#9
|
||||
|
||||
![]()
tänään kun vähän mittailin niin 50cm pitkä letku olis 207-410 mersussa etupäässä. ja kierteet olis samat kun suskassa oliko se nyt 10mmx1.25.
Jeesus loves you? Everyone else think that you are an ASSHOLE... |
#10
|
|||
|
|||
![]()
Menet vain varaosaliikkeen tiskille kyllä niillä on kirjoissa kaikki koot ja pituudet..+millä päällä....! itsellä ainakin edessä.. muistaakseni c asconan taka letkut.. takana en edes muista <img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
hiluxii pidemmät jarruletkut? | burton | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 19.03.2013 07:17 |
Pitemmät jarruletkut tojotaan? | Viipo | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 03.06.2007 20:38 |
Mitkä jarruletkut Rangeen? | Samooja | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 20.09.2006 16:18 |
uazin jarruletkut? | Valko-bandiitti | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 08.08.2006 10:31 |
Pitemmät jarruletkut K10:iin | SamiN | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 10.09.2005 09:44 |