Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 06.12.2014, 14:36
hitoy hitoy ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.04.10
Sijainti: kirkkonummi
Viestit: 1.779
Perusasetus

Mihin ottaa yhteyttä muutoskatsastus asioissa?


Eli pitäisi saada hiukan faktaa muutoskatsastus asioista. Konttorilta ( väärältä ) kysyin mutta olivat niin tiedottomia ja vastahakosia koko auton rakentelua vastaan että vastaus oli " ei tollasia muutoksia saa tehdä " .. Eli esim. akselinväli muutos kyseessä ja verrokit. tarkennettuna nissandatsun 160 malli. on olemassa pitkää,pätkää,homeria,picuppia,canvastoppia yms. Tunnetuimmat suomessa siis pitkä ja pätkä. Olisi kiva soittaa tai lähettää sähköposti johonkin ---> saada lappu ---> ja käyttää auto sitten joskus tulevaisuudessa leimalla ilman järjetöntä taistelua. Nyt on kanta-auto tarkastus tekemättä ja suurinosa muutoksista jo tehty. Lähtöraato oli vaan sellainen että perempi että sitä ei konttorille viety ( olisi varmaan jäänyt sille matkalle ). Tuleekohan tästä ongelmaa?

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 06.12.2014, 16:35
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.058
Perusasetus

Vastasin sun vanhaan unohtuneeseen privaviestiin.
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 06.12.2014, 16:44
hitoy hitoy ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.04.10
Sijainti: kirkkonummi
Viestit: 1.779
Perusasetus

Kiitos!!
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 10.12.2014, 20:21
2x4WD 2x4WD ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 12.05.05
Sijainti: TAMPERE, Finland.
Viestit: 561
Perusasetus

Soitin 2011 Trafiin kun kysyin muutoskatsastus ohjetta henkilöautosta matkailuautoksi. Vastaus oli, että valtionvarainministeriö ei ole antanut asiasta päätöstä sen takia kaikki menee tapauskohtaisesti miten missäkin eikä ole olemassa yksiselitteistä ohjetta. Idea oli kuitenkin että muutos pitää olla käytännössä korimuutos jossa alkuperäinen käyttötarkoitus muutetaan uuden käyttötarkoituksen mukaiseksi.
__________________
Käsittele kaikkia stressaavia tilanteita kuin koira. Jos et voi syödä sitä tai leikkiä sillä, kuse sen päälle ja kävele tiehesi.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Apua pajeron rengas asioissa???? Razzi Tekniikka & Jutustelu 1 24.06.2013 14:11
Otanko jo yhteyttä kuluttajansuojaviranomaiseen... IironSika Chit-Chat 16 18.07.2012 15:22
Neuvoja rengas asioissa?? Rape Tekniikka & Jutustelu 4 16.10.2007 13:50
O:Rokin laatikkopaketti*Myyjä ota yhteyttä* Käyttäjä O/M/V Muut 5 18.07.2006 19:15
BJ:n osien ostaja oat yhteyttä Käyttäjä Tekniikka & Jutustelu 3 09.07.2006 03:20


Sivu luotu: 00:58 (GMT +2).