![]() |
![]() |
|
O/M/V Muut Kaikki edellisiin alueisiin sopimattomat osto-/myynti-/vaihtoilmoitukset tänne osastolle. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
|||
|
|||
![]() Murtohälytin keskus tarvikkeineen.Myyty Summit 3208 murtohälytin keskus, lcd näppäimistöllä.Käytetty, mutta ei juuri uutta häpeä, muut kuin itse kotelo. (Porattu reikiä johtoja varten.) -Virtalähde -uusi akku -2 langatonta liiketunnistinta. -2 ovi kosketinta (toinen langaton ja toinen langalla) -Langaton kaukosäädin keskuksen ohjaamiseen. -Sireeni -Ohjekirja, asennusohjeineen. Langattomista liiketunnistimista patterit loppu, ovikosketin uusi, paketissa. Keskukseen voidaan liittää 8 langallista laitetta (IR, palo, savu, ovikosketin ynms..) Tässä EI OLE muuta modeemia/tiedonsiirto mahdollisuutta kuin LANKAPUHELIMELLE, eli ei gsm tai gprs. Tuolta sattu hintatietoa silmiin, eli uusi olisi ilman tunnistimia 282 euroa... http://users.kymp.net/porshow/product/index.htm Tuossa kerrottu hyvin speksit: http://www.jnsystems.fi/Tuotteet/Rik...I/Default.aspx Lähtöhinta 80 euroa, korotukset 5 euron välein. Huuto päättyy 15.3.2013, klo 18.00 korkein tarjous voittaa. Voin lähettää matkahuollolla, vastaanottajan laskuun. Tuote sijaitsee Oulussa / tyrnävällä. 050-3900813 / Kimmo Myyty
__________________
Huono tie, parempi mieli. Viimeksi muokannut khonkonen : 17.03.2013 09:31 Perustelu: Loppumis kellon aika lisätty. |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Ei kukaan uskalla edes alotusta huutaa?
__________________
Huono tie, parempi mieli. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Laitappas kuva keskuksen sisältä ja ilmaisin kuva.
Sit annan tarjouksen Jeep keltainen |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Tossapa kuvia.
http://forums.offipalsta.com/album.p...ctureid=123753 http://forums.offipalsta.com/album.p...ctureid=123752 http://forums.offipalsta.com/album.p...ctureid=123751 Tuli niin isoja kuvia, etten viiti suoraan tähän niitä liittää... Liiketunnistimien takakannessa kaksipuolisen teipin jämät. Näppiksen näytössä vielä suojamuovi päällä. Kotelon yläreunassa näkyy siihen poratut reiät, joissa vielä johdon pätkät. Puran johdon jämät pois ennen uudelle omistajalla toimitusta.
__________________
Huono tie, parempi mieli. |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Sori OT mutta mielestäni tuohon saa erillisen gsm/gprs lisäosan (ota kuva keskuksen metallikuoren alta niin voin kertoa tarkemmin onko siellä oikeanlainen liitin)
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Tottakai siihen saa gesmirobotin.. Kaikkiin rikkareihin jotka ymmärtää lankalinjaa saa.. Ring ja Tip
![]() 1 2 3 4 on phoneliitännät joista 3 ja 4 on ring ja Tip.. 1 ja 2 voi käyttää testiluuria ja valvoa linjaa, näin 2 min manuskan selauksen perusteella.. Viimeksi muokannut Lerssinen : 14.02.2013 23:02 |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Juu kuten Lerssinen kertoi niin toki tähän voi liittää gsm hälytyksenkin, mutta tässä ei valmiina ole sitä.
Tuli näköjään käpy tuohon päivämäärään, ajattelin tämän loppuvan tänään, mutta kuukausi onkin väärä niin on sitten vielä kuukauden huudettavana. Toki eipä tähän yhtään huutoa ole tullutkaan...
__________________
Huono tie, parempi mieli. |
#8
|
|||
|
|||
![]()
Toissa viikonloppuna siivoilin tästä johdon pätkät pois ja testailin, että toimii. Näppäimistön näytön päällä oli vielä suojakalvokin, mutta näppäimistön valkoinen suojakansi oli auringon toimesta muuttunut vähän keltaisemmaksi. Ei ruma vielä kuitenkaan.
__________________
Huono tie, parempi mieli. |
#9
|
|||
|
|||
![]()
Millä nuo langattomat tunnistimet toimivat, IR vai radio? Siis yhteys hälytinyksikköön.
Meinaan kestääkö olla miten väliseiniä välissä vai pitääkö olla lähes näköyhteys? Viimeksi muokannut riude : 07.03.2013 09:31 |
#10
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Varmasti pelaa seinien läpi. Näkyis olevan electronics linen ilmaisimia, eli ihan merkkikamaa.
__________________
Diisselistä voimaa ja silleen. |
#11
|
|||
|
|||
![]()
FM technology, 433 mhz, eli eikös se ole sitten se sun mainitsema radio.
Mulla oli edellisessä kämpässä kolme seinää (kipsilevy, peltirangalla) ja ainaki siellä toimi ihan oikein.
__________________
Huono tie, parempi mieli. |
#12
|
|||
|
|||
![]()
No hitto, tarjotaan nyt sitten se 80€
![]() |
#13
|
|||
|
|||
![]()
Vielä ehtii huutamaan.
Perjantaina en pääse koneelle juuri huudon loppumisen aikaan, mutta palstan kellon mukaan menee huudon loppuminen ja vain tässä alla olevat huudot hyväksytään. Halvalla menee setti nyt.
__________________
Huono tie, parempi mieli. |
#14
|
||||
|
||||
![]()
85euroa
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään Langaton murtohälytin | monsteri1 | O/M/V Muut | 3 | 23.05.2011 09:55 |
Myyty Toyota 2L(T)2 uusi sylinterikansi tarvikkeineen | p0wer | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 14.11.2010 14:49 |
"murtohälytin" | Chit-Chat | 4 | 06.12.2007 23:01 | |
M: 2 tokeegekkoa terraarioineen ja tarvikkeineen! | Vihavainen | O/M/V Muut | 0 | 11.02.2007 15:18 |
M: murtohälytin torppaan | Valko-bandiitti | O/M/V Muut | 12 | 03.11.2006 09:23 |