![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() explorer 94´ vetonivelten vaihto (etu)Kukaan vaihtanu, oliko veemäinen homma? Pitäs omaan kuskinpuolelle vaihtaa ja olis hyvä tietää onko jotai kikkakolmosia tuossa hommassa.. sähköset napalukot on jos mitää merkitystä asiaan.
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Ei löydy muokkaa nappia prkl.. saako tuon vetoakselin katki vai tuleeko kokonaan pihalle? eli meneekö öljyn kanssa lutraamiseks?
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Vasemmalta puolelta lähtee koko akseli ulos, oikealta akseli katkee nivelen rihloista suojakumin irrotuksen jälkeen. Jos nyppäät vasemman aleksin ulos, tunkkaa akselia riittävästi kallelleen niin ei tule paljonkaan öljyjä ulos.
|
#4
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() tuleeko se ihan nyppäämällä sieltä ku napa yms. roippeet on tieltä pois? ja sehä kulkee sen palkin sisällä hyvin piilossa ni tulee iha suoriltaa pihalle? Joo voi olla yksinkertasia kysymyksiä mut kaverin tiloihin menos tuota laittamaan ni tietää sanoo meneeks päivä vai viikko! autojen roplaaminen kyllä tuttua mut europuolelta/kiinan kinnereistä |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Pitäis tulla kiltisti vetämällä ulos, ei lukkoreita tms pitämässä kiinni.
|
#6
|
|||
|
|||
![]()
Nivel onnistuneesti vaihettu, mutta ihme paukaus kuuluu nelivedolla ajaessa
suoralla tiellä! on vielä aika pitkä väli kolahtelujen välillä mut kummiskii tulee säännöllisesti. neliveto pelaa kyllä eli kaikki renkaat lyö sutia ku kaasun päälle tallaa.. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
M: Ford Explorer 4.0 V6 '94 | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 16.03.2008 14:14 | |
M: VW Passat Variant 2.0 -94 / vaihto hilux | gikseri | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 10.08.2007 21:16 |
M: Ford Explorer -95 4.0 4x4 Eddie Bauer / vaihto | AnatomiA | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 10.06.2007 22:17 |
O:LJ:n etu akseli,etu jakarit ja etu panhard | Maajussi | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 18.12.2006 21:45 |
explorer ttuillee | leivos | Helpdesk | 14 | 03.09.2003 11:32 |