Näytä yksittäinen viesti
  #39  
Vanha 13.08.2004, 13:38
iippo iippo ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 21.09.03
Sijainti: Rovaniemi, Finland.
Viestit: 379
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Kerran vietiin isäukon kanssa meidän vanha auto vaihtoon erääseen auto-
liikkeeseen. Auton kone oli jo niin loppu, että jouduttiin vetään se käymään. Sitten vaan ajettiin liikkeeseen ja sammutettiin pihaan. Ei ne liikkeen äijät muuta kun kattonut päältä sitä autoa ja heitti, et saatte 9000mk tosta vaihdossa. Mehän oltiin ihan onnesta soikeena ja valittiin hyvältä vaikuttava auto tilalle ja päräytettiin pois. Oli varmaan myyjät ihmeissään, kun rupes autoo starttaileen. No omapa oli syynsä, kun ei heittänyt testiajoa. Sen jälkeen, kun käytiin näitä myyjiä morjestamassa niin meidät ajettiin ulos, eikä ihme!

Ja sitten se auto myytiin jollekki onnettomalle joka hauto automyyjän murhaa tai muuta väkivaltaista rangaistusta kun autoliike ei alkanu millekkään sen romun kans.

Niinpä niin,

------------------------------------------------
Off-road driving should only be attempted by drivers with the necessary skill, experience and understanding of the vehicle's limits
Vastaa lainaten