Saatiin jotain pikku juttuja mietittyä
Reissuun lähtö ois ke 21.8 iltalautalle
Paluu ois Ti 27.8 Ap
Varmasti mukana ois:
-Ronkainen
-Mikko Sika
-"poika" Sika
-vehviläinen+emäntä
-väihkönen+jumalaton jurri

-tapsa 4x4+emäntä
-Rehtori+(tirkkonen

)
-jape
-vesku
-g-pete+(sauna

)
-härski+(oksu)
-jare+(ikävä kyl kamera

)
-tare
-tero
Ajattelin ehdottaa seuraavaa !!!!!

Jos lähtisimme rekalla.johon saisimme kerrankin mukaan semmosia autoja joilla pystyy ajamaan kurassa ja mutaränni kilpailuissa huoletta.eikä tarvitsisi miettiä sen hajoamista siel.Toki rekan vienti maksaa tietenkin enempi kuin maaasturin,mikä ajetaan laivasta perille ja takaisin !! elikkä ehdotan seuraavaa: maksut laitetaan yhteen ja jaetaan lähtijä määräl.(maksu sisältäisi laivan,auton,mökin).tiedetään että esim1.vesku lähtis diskolla niin hänellä tulisi suhteessa kalliimpi matka mutta taas kyyti saataisiin täyteen ja maksajia bensaan oisi enemmän ! esim2.meikäläiselle reissu maksaa vitusti mut en valita,koska olen joka takauksessa jonkun kyydis !!(ei ajo kuntoa koko reissul

)Jokainenhan saa varata mökin ja reissun itsekkin jos haluaa,mut en usko että saa halvemmalla kuin POUSSA esim.laivaliput
KERTOKAA ihmeessä mielipiteenne asiasta niin katsotaan joku miellyttävä ratkaisu.
Ainiin suunnittelimme rekan kyytiin g-peten säksätintä,tapsan patrollia,jaren/taren jotain luomusta ja ehkä jotain neljättä peliä.
Täs on viel yks hyvä puoli niin jos jokin ajettavista autoista hajoo niin sen voi laittaa kyytiin ja ajaa sit vaik tapsan pelillä kotiin !!
TV: reksi
Ps. mukaan mahtuu toki viel vaik kuinka paljon porukkaa !!!!