Laitetaas nyt tännekkin inffoo kerhokirjeen lisäksi tästä tulevasta tapahtumasta. Eli lauantai aamuna 23.03 (kellon aika tarkentuu myöhemmin mutta aamulla varmaankin kymmenen maissa) olisi tarkoitus aloitella ajamaan, lääniä kyllä riittää ja kaiken näköstä maastoa, pikkupyöräisistä isoihin porttaali monstereihin. Joten saavuthan ajoissa paikalle mikäli olet tulossa.
Jossain vaiheessa päivää on ruokatauko, jossa tarjolla lämminruoka, makkaraa, kahvia ja ym...
Kun ajot on ajettu niin siirrytään askolan seurakunnan mökille (Tuomiranta) saunomaan ja muuta oheistoimintaa harrastamaan Saunasta pääsee pulahtamaan avantoon jos mieli tekee.
Tupaan mahtuu nukkumaan lattialle varmaan joku kuutisenkymmentä henkilöö.
Sunnuntaina lähdetään sitten kotia kohti kun on heräilty ja paikat siivottu mökillä
Safari maksu 50e per auto (kuljettaja ja apukuljettaja) lisä henkilö 5e joka sisältää ajomaksun maanomistajalle, lämpimän ruoan, makkarat, kahvit ja ym... ja sauna hässäkän maksaa Kerho.
Ennakko ilmoittautumiset mulle puhelimitse (0456707619 Tero Pihlaja) Helmikuun loppuun mennessä.
Omat eväät, juomat, saunomis kamppeet ja yöpymis välineet mukaan ja tietenkin leppoisaa safari mieltä.
Tapahtuma on vain kerhon jäsenille. Mikäli olet kiinnostunut tulemaan paikalle niin ei hätää

kerhoon on helppo liittyä maksamalla jäsenmaksu.
Lähtijöitä ajamaan
Tero & Tero / Haisuli
Jukka & Tove / Pinkki
tapsa4x4 & Sanna / porttopate
Joppa & appari?? / Porttohilux
Miika & Rami / Hilux
Loiri & appari? / Roki