Näytä yksittäinen viesti
  #8  
Vanha 13.01.2013, 21:35
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja 0ltzi Näytä viesti
onkos se nyt niin että jos ostan auton joka ei ole kilvissä ja on vaihtanut omistajaa sen jälkeen vaikka kolme kertaa. ja aina on tehty luovarit.

ja sitten menen sitä rekkaamaan ja annan nämä kaikki luovarit tiskille niin joudun maksaan näistä kolmesta omistajan vaihdoksesta erikseen?? plus vielä omiin nimiin laitosta.

Kysy kummin tekee kaikilla papereilla vai onko ensimmäisessä luovarissa kaikki tiedot? et pystyykö väärentämättä itsellesi täyttämään sen ensimmäisen luovarin?

Tietääkseni se on vain omistajuus todiste ketju eikä tarvii maksaa kuin oma rekisteröintisi, etkä lain mukaan saa edes toiselle rekisteröityä autoa. muutenhan ihmiset olisi kummissaan ainakin ite vittumaisille ihmiselle rekisteröisin niitten autoja toiselleen ja muille jos onnistuisi