Hyvä, tässähän tuli aika hyvin selväksi että kytkin ei tommosenaan ole ideaali.

Pieni ja onnetonhan se on, sain itseasiassa huutonaurukohtauksen kun näin sen uuden levyn paketissa... Koirakin luuli sitä pikkupitsaksi.
Sitä GT:n kytkintä vois jossain vaiheessa funtsia, kun tähän ei ole omistajalla intoa ruveta upottamaan mitään valtavia summia, josko sillä pelais paremmin. Täytyy se vauhtipyörä kans katsoa vielä uudestaan vaikka oli se muistaakseni silmämääräisesti kunnossa. Ainakin kun vertaa tohon mun Volvon vauhtipyörään johon ajoittain luistava kytkin oli jättänyt merkkinsä.
Mites se tupla-asetelma, käytännössä kaksi levyjousta naitettuna? En ole kytkimiä sen kummemmin hipistellyt normiosien vaihtelujen lisäksi joten isommat muutokset ovat vielä opiskeluasteella.

Asetelma vaatii varmaan sit hirmu shimmaamisen, ja ähräämisen että saa toimivaksi?
Sintterikin käynyt mielessä mutta meneekö sitten jo ON-OFF kytkimeksi? Toki jos saatais välitykset lyhyemmiksi niin asialla ei olisi niin paljon väliä.
Toi Suikkelihan menee aika mukavasti joten edes inan topakampi kytkin saattais tosiaan riittää+ toi jakoloota on pakko rempata ja välittää jossain vaiheessa. Siellä on joku laakeri hajalla kun huutaa ja sotkee öljyt heti.
Niin ja öljyssä toi kytkin ei ole. Puhdas ja kuiva kuin ministerin sielu.
Clip---
Osta multa tuohon suiskaan 3tg turbo kone ja tuo w50 laatikko niin rupeaa susuki liikkumaan eikä voimansiirto ekana petä.
Clip---
Tuossa olis varmaan kiva vaihtoehto, luulen kuitenkin että jää päiväunien asteelle.