Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja young n dum
nooh.. katotaaha nyt  vastaha tää alko
ainakaa yhtää rojektia EI nopeuta nää hali pallerot!

eli vetäjän kyyvissä on miun uusin rakkaus isolla R:ällä 
hitsaamaton, ripeltämätön, Valmetin koneinen suloinen Jeep tyttö.
hyvinki pitkälti täysin orkkis. ja juu en pilko tätä. tuo etelline musta piti olla priima mut oliki sekundaa. tää pitää jossai vaihees entrata kesä autoks. tod näk jo tulevana keväänä  ja voi että kui hyvältä kuulosti ku avaimesta kääntää ja tuttu turvallinen valmetin raksutus kuuluu!
ja tuo kärrissä oleva hieman elämää nähnyt Jeep on suora kutos pensa, lava malliks aherrettu. siint ny ainaki ens alkuu tulee mein pihan lumi höylä/yleis huora kaikkii kivoihi pikku siirtely hommiin.
hitto.. kyl täs vissii rupee muodostuu jonkin asteinen hyvinkin vahva rakkaus suhde näihi autoihin 
|
Hyvää vauhtia muodostumassa Suomen Jeepmet tai Valmeep - center. Amerikkalais-suomalainen auto-ja traktorivalmistamo. Tuo meille Valmettisi tai Jeeppisi tai mieluimmin molemmat, niin loihdimme niistä ainutlaatuisen autoilu- ja traktoroitumislaitteen. llmoitus paikalliseen lehteen ja parkkipaikkaa laajentamaan.

Taas melko iso peukku loppuun.