Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 10.12.2012, 23:59
oska80:n Avatar
oska80 oska80 ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 18.11.04
Sijainti: Oulainen, Finland.
Viestit: 1.218
Perusasetus

Paratiisi Offi 2013 9-11.5


Paratiisi Offi 2013 pidetään keväällä 2013. Päivämäärä on tarkentunut ajalle 9-12.5.2013. Kisakeskuksena toimii edellisten vuosien tapaan Matikaisen Lomaparatiisi.
Kisa on osa 4x4kisat cuppia. www.4x4kisat.com
Mönkkärit voivat osallistua safariluokkaan pareittein.

Kisa on 23+1h suunnistus.
(Säännöt noudattelevat pääpiirteittäin vanhan cupin sääntöjä, osin uuden cupin, mutta tarkoitus olisi saada mahdollisimman moni mukaan.)

Ajoalueet ovat samojen kulmapisteiden sisällä kuin aviime vuonnakin. Kilpailussa on noin 4 aluetta, joille auton voi siirtää trailerilla. Kisassa tulee olemaan ehkä noin 8 eri aluetta. Kilvellisillä/siirtokilvellisillä autoilla voi käydä kaikilla alueilla.

Eli jos haluat ajaa kaikilla alueilla, niin varusta autosi kilvillä (siirtokilvet käyvät), tai jos meinaat, että ajamista riittää näillä noin neljällä alueella ja siirrät autosi trailerilla, niin autoosi riittää liikennevakuutus.

Kaikki luokat keräävät samoja rasteja.

Tiellä ajamiseen pitää olla tieliikenteeseen kelvollinen auto, jonka kuski todistaa katsastuksessa allekirjoituksellaan.

Kisassa on viisi luokkaa, 4 kilpailuluokkaa ja safariluokka. Kaikissa luokissa jaetaan 2 kpl t-paitaa, sekä kolmelle parhaalle pytyt ja esinepalkinnot. Safariluokassa palkintojenjakoperuste on joku muu kuin pistemäärä.

Nyt vaan kaikki ilmoittautumaan, niin saadaan jälleen hieno tapahtuma aikaiseksi. Tule vaikka esittelemään autoasi Paratiisiin ja sen ympäristöön, jos ei todellinen kilvanajo kiinnosta


Viimeksi muokannut oska80 : 14.04.2013 20:44
Vastaa lainaten