Viestiketju: Xenonit ja hj61.
Näytä yksittäinen viesti
  #9  
Vanha 08.12.2012, 16:27
ssuvik:n Avatar
ssuvik ssuvik ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 29.02.12
Sijainti: Nurmo
Viestit: 2.748
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja BJ-40/76 Näytä viesti
Siis tarkoitin sitä, että kun uusi sisu oli tankkaamassa huoltoaseman pihalla lyhyet valot päällä, niin menin seisomaan sen eteen noin 15 metriä päähän, ja kun mitään muuta ei siihen hätään löytynyt, niin sieppasin ensimmäisen paperin, mikä käteen sattui, niin se oli A4 katsastuskuitti.
Olis toiminut aivan yhtä luotettavasti vaikkapa tiliote
(Kysyin toki tankkaajalta, että eihän tykkää huonoa.... ja ei tykännyt, siitä päätellen että kertoi noiden umpioiden "palavan" parissa kolmessa vuodessa vaihtokuntoon, jos/kun palaa jatkuvasti, lähes 24/7, mutta toisessa autossa, jossa oli huomiovalot, eivät ole juurikaan kärsinyt reilussa 3:ssa vuodessa)

Ja tuo umpio hellan 90mm xenon lähivalo, siis palaa aina, myös pitkillä ajaessa, ja kantama on todella hyvä, vaikka verrataan mihin halogeeniumpioon.
Ahaa. Ymmärsin "hiukan" väärin tuon aiemman postauksesi
__________________
HJ61
MMC
Vastaa lainaten