Lainaus:
quote:
Mä en joutunut siirtyyn kertaakaan, mutta siirryin aina välil et sain paremmin kuvii.
Sielä oli kyllä hienoo ja näyttävää oli.
Kävikö sille muuten mitenkä sille joka loppu pätkällä meni nurin? (menikö nurin?) kun en nähnyt enkä viittinyt lähtee juokseen sieltä montusta kattoon.
http://koti.mbnet.fi/oskivi/ <--- Tonne kaikki
|
Menihän se nurin, vissiin vähän rankemman mukaan mutta eihän noi luupäät itseään satuta, onneksi..<img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle>
Ennen kisaa jo vähän aprikoitiin että saakohan ne auton pysäytettyä ennen jyrkännettä... Kaiserkin kehui lentäneensä siitä 25 m alaspäin ennen kuin tassut osu maahan. Ei noilla jätkillä ole pahemmin itsesuojeluvaistoa. Pääsivät kuitenkin kaikki lähtemään seuraavana aamuna / päivänä hyvissä voimissa kotiin päin (ellei ota huomioon pienoista päänsärkyä rankan illan jälkeen).
Kovasti kehuivat pohjoismaiden parhaimmaksi kilpailuksi. Ainoa miinus oli se että Speciaalin rata oli liian helppo <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
-B-