Viestiketju: 4Runner rengas koot
Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 19.10.2012, 17:43
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.069
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Constrictor Näytä viesti
Auttaakaas nyt konkarit aloittelijaa.

Eli palstaa selatessani olen antanut itseni ymmärtää että 4runneriin on mahdollista saada muutoskatsastetuksi 31" renkaat?

Viimeksi katsastuksessa yksi asia johon katsastusmies puuttui oli reksiteriotteessa ilmoitetusta isommat renkaat. Eikä suostunut muutoskatsastamaan näitä renkaita autoon, ilman todistuksia maahantuojalta ja todistuksia mittarivirheestä YM YM..

Autossa ilmeni katsastuksessa renkaiden lisäksi pari pikkujuttua jotka on nyt korjattu. Onko jollain antaa jotain dokumenttiä jonka saisin lyötyä katsurille käteen että saisin auton katsastettua näillä renkailla vai pitääkö tuohon nyt sitten hankkia jotku kottikärrynpyörät maantieajoa varten?
Saahan siihen vaikka 33" kumitkin, 31" on tehtaan alkuperäiskoko jenkkimalleissa (SR5).

Mitä se maahantuojalta halus 31":iä varten? Ei oo tarvetta millekkään.

Nopeusmittari ei saa näyttää todellista vähempää, näyttämä tarvittaessa korjattava. Käykää katsastusmiehen kanssa GPS:n kanssa tiellä vähän kurvailemassa jos ei muuten luota näyttämään.
Vastaa lainaten