Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Rak
Suosittelen ostamaan vain ja ainoastaa isolohkon. OIs itelläki säästyny aika monta euroa ja tuntia jos ois ostanu suoraan isolohkon kympin sijasta aikoinaan vaikka autosta ois joutunukki maksamaan huomattavasti enemmän.
Jos innostuu rakentelemaan niin isolohkoon käy välitykset, lukot, yms. suoraan kaupasta ja niitä on saatavilla kohtuudella sekä akselit on kestävämmät. Kymppiin käy välitykset jos on valollinen laatikko ja siinä se sitten olikin.
|
Tottahan tämä osin on, jenkeistä saa isolohkoon vaikka mitä palikkaa. Pikkulohkon suikkaa sinne ei käsittääkseni koskaan ole edes viety.
Mutta saa pikkulohkon valottomaan jakikseen tiuhempaa välitystä, korottavaa jousisettiä alle, lukot kumpaankin akseliin (Lock-Right) jne. Eli ei tuo pikkulohko ihan onneton aihio ole.
Tai oikeastaan on se, myykää mulle yksi pikkulohkon suikka halvalla
