Näytä yksittäinen viesti
  #5  
Vanha 10.10.2012, 18:38
Byrocrat Byrocrat ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 05.04.06
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 3.194
Exclamation

Näyttäs olevan luetun ymmärtäminen hiukka hakusessa


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja tomba83 Näytä viesti
juu löytyyhän nää hinnat netinki kautta eli osallistumis maksu cup kisaan 310e+cup maksu vuodeksi jos aikoo ajaa enemmän kuin yhden kisan + näistä hinnoista jäisi 1/3 maksimissa järjestäjälle
Kannattaisiko oikein ajatuksella lukea ja koittaa vielä ymmärtääkin luettu niin ei tule väärinkäsityksiä eikä tule sitten täällä kirjailtua puutaheinää

Noi maksut jotka tuossa on mainittu on kilpailulupamaksuja jotka JÄRJESTÄJÄ joutuu maksamaan AKK:lle, ei siis kisaajan maksuja.
Jos kisaaja tarvitsee sitten kilpailijalisenssin (siis AKK:n alaisena lajina) niin joutuu joko hankkimaan ennakkoon vuosilisenssin (75 euroa) tai tutustumislisenssin kisapaikalla (15 euroa)!

Lisenssit
[€]
Lisenssit: Peruslisenssi 75,00
Peruslisenssi/karting 40,00
Peruslisenssi/pienoisautoilu 26,00
Kansallinen lisenssi 95,00
Kansainvälinen lisenssi 145,00
Kansainvälinen pienoisautoilulisenssi (EFRA) 50,00
Tutustumislisenssi: 15,00

Lisäksi tietty yhdistysten jäsenmaksu (josta yhdistys maksaa vuonna 2012 10.50 euroaja/jäsen AKK:lle) ja kilpailujen osallistumismaksut.

Tämä siis nykyisin hinnoin jos laji (offisuunnistus) olisi AKK:n alainen

Ja lisää faktaa löytyy AKK:n nettisivuilta http://www.autourheilu.fi/attachemen...4-38-41218.pdf

Viimeksi muokannut Byrocrat : 11.10.2012 11:58
Vastaa lainaten