Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja jakke350
Ei taija pajerossa hehkututs pelata ko ilmojen kylmetessä joutuu starttaan perkeleesti. Mulla on hehkutus laitettu erilliselle napille ja sitäkö painaa niin naksahtelee vain eikä taija olla mitään hyötyä. Oisko jollaki tietoa mikä vikana?
|
Onkohan hehkut varmasti ehyet? Entäs nappi ehyt? Mites sit hehkujen ohjaukseen liitetty rele? Mites sulakkeen/-den laita?
Itellä omassa myös nappi hehku, ja siin alkuun ongelmaa et nappi palo kerran jälestä... No, nyt siin kunnollinen nappi mikä kestää. Sulakkeet molemmilta akuilta ja kumpiin 40A:n mallia maxit, kun 30A:set ei kestä yhtään ja mikäli toinen ois toi, niin se palaa heti. Eli 2x40A:set kestää kyllä.
Tai siis tuossahan on kyllä orkkiskin käytössä, joten tuo nappinen on varalle mikäli ei orkkis toimi jostain syystä, kun sekin on tutnutnut välillä olevan poissa.