Tää olis vieläkin, seisonnassa ja katsastamatta, mutta vikoja korjailtu. Eli etuputki vaihdettu, lämppärin etuvastus uus, uusi apumiehenpuoleine peili paikalla. Pohjaan paikka laitettu, vasemmalla, takapenkin jalkatilassa oli vesipropun ympäristö hapettunu niin siihen paikka hitsattu. Pohjasta en ole muuta haperoa löytänyt, alkuperäinen paksu massa paikalla. Kynnykset ehjät. Maalipintakin parani kun vahasi, tosin vas. takaovi joskus maalattu ja himmeämpi. Sisältä siisti...vanhat penkinpäälliset tosin aika huttua.
Lommoja en ole oikonut enkä korin pintaruosteita piilotellu, pesua ja puhdistusta kyllä tehny. Takaluukussa, sisällä lasinreunassa ruostetta, jota en aikasemmin oo huomannu.
Nestettä vuotaa ylävesiletkun lähdöstä, korjataan kun osa tulee--Vaihdettu/korjattu. Vaihdekepin "pakkilukko" antaa periksi, eli muovilipare kepin juuressa murtunut, korjaan kun kerkeen. Öljyt ja suodatin vaihdettu +bensaviltteri.
Hintaa en oo laskemassa, mutta nousee kun/jos kerkeen parin vko sisään katsastamaan.
Lohkolämppäriähän tässä ei ollut, mutta...lisähintaan (+250e) olis Webasto BW50, eli malli jossa ei erillistä bensapumppua. Helppo asentaa siis. Sillä tavallisella kellolla varustettuna. En myy erikseen!!!!
kuva:
http://forums.offipalsta.com/picture...ctureid=103756
Vaihtoa voi ehdotella, lähinnä farmariauton tarvetta olis, bensa, automaatti...ja tietenkin älyttömän halapa!!! Etusijalla eurooppalaiset, tai lähinnä saksalaiset ja ruotsalaiset merkit.