Jos pärjääminen on menestymistä sijoituksissa niin unohda, jos selviytymistä ja hauskan pitoa niin tottahan toki. reitit on orggis luokassa ihan mukavia ja pienellä autolla pääsee puikkelehtimaan monille jaksoille isoja helpommin. Joku vinssi tai talja on hyvä olla kun auttajia ei välttämättä ole heti tarjolla.
Ja appariksi joku kovakuntoinen että jaksaa hakea rasteja jalkaisin.
GPS helpottaa jos osaa käyttää sitä hyvin mutta viimeks oli kartta ainakin niin hyvä että me suunnistettiin jjjl:n kanssa suurimmaksi osaksi ilman gepsiä.
Huolto pääsee aika lähelle rasteja (ainakin kilometrin säteelle) ihan henkilöautollakin joten kummoisempi ei ole välttämätön. Ja ei siellä monilla mitään liikkuvaa huoltoa edes ollut eli ei välttämätön.
kailille oli määrätty aloitus rasti jota ei tosin millään kotrolloitu mutta tarkoitus oli saada porukka mahdollismman laajalle heti alussa ettei tuu ruuhkaa lähimmille rasteille. muuten rastit on vapaat.
asfaltti siirtymiä oli oikeastaan aika vähän, ehkä jotain 10km jos ei lasketa tylsää tiekirja suunnistusta orggis/stanujen alussa.
teltta majoitus varikolla meillä oli mutta ei kyllä juuri nukuttu kun autossa pienet tirsat.
Joku kertonee lisää ja osallistumalla homma selviää <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Real Men Does It With Boggers<img src=/smiley/finger.gif border=0 align=middle>
|