Lainaus:
quote:
Lainaus:
quote:
No kysytäänpä sitten että kuinka monta hyvää ja oikeasti suosittua pelkällä html-koodilla tehtyä sivustoa tunnet. Itselläni vastaus taitaa jäädä pyöreään nollaan
|
http://www.g-69.tk <img src=/smiley/thumbup.gif border=0 align=middle>
/* Life Begins at 35" */
|
mjoo... mä otin (ikuisuus)projektiksi tehdä sivut uusiksi jälleen kerran. Vai pitäskö antaa olla sellaisenaan? Täytyis kyllä varmaan ottaa taas framet käyttöön? Nyt kun joka sivulla on toi navigointi hässäkkä itsessään ja sehän tarkoittaa että jos jonkun muutoksen tekee niin se on tehtävä jokaiseen sivuun. Vai olisiko joku helpompikin tapa? Mitä mieltä muuten yleensä jengi on noiden framejen käytöstä. Itseäni niissä viduddaa lähinnä se että kun linkittää jonkun sivun niin yleensä jää ne muut framet latautumatta.
Mitens noi porttaali jutut joista joku mainitsi? Olisiko siis olemassa jotain fiksuja valmiita ilmaisia paketteja jonka päälle saisi sivut tehtyä. Rajoituksena itselläni on että haluaisin pitää pääsivut julkisilla/ilmaisilla palvelimilla ja linkittää vain kuvia yms. omalta www palvelimeltani (kun linja on hidas ja ei tietoa kuinka kauan sellainen edes on kotona). Tämä tietty rajoittaa paljon kun taas omalla palvelimella vois pyörittää mitä vaan.
Anyway... kunhan ne sivut vaan toimii jotenkin niin pääasia on kuitenkin sisältö.
-http://www.G-69.tk -
http://g-69foorumi.no-ip.com -