Näytä yksittäinen viesti
  #11  
Vanha 17.08.2012, 22:30
T3Syncro:n Avatar
T3Syncro T3Syncro ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 10.09.11
Sijainti: Pks
Viestit: 625
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja JariKoo Näytä viesti
Pistäppä tähän ketjuun kuva siitä helmasta ja tukivarren kiinnityksestä niin kenties ideoita alkaa toteutukseen löytymään,jopa paintilla tehtyjä töherryksiä..




Pelti on käsittääkseni kohtalaisen tervettä moneen muuhun samanikäiseen MAASTOAUTOON verrattuna, mutta palkki kestäisi lipsahduksia kiviin paremmin. Tosin kuinkahan sitten mahtaa olla korin "joustojen" kanssa, kun on rungoton auto jonka kori kaiketi elää pikkasen? (ja ruostuu pystysaumoista)

Tuossa syy palkkihelmahinkuun, silloin ei ollut vielä kylkiputkia.

Ajatus saada joskus panssarointi kylkien ja kardaanisuojien väillin, panssaroinnin ja korin väi täyteen uretania, niin voi hoitaa vesistöylitykset kellumalla

Jossain haisuliketjussa oli jonkun toyotafanin linkittämä video mutaan juuttumisestani:

Tuo on ihan toimiva kivikossa ja kallioille kiivetessä, mutta mutaan tökkää kuin kauha. Pitänee hitsata levy tuohon putkien väliin. Tosin eipä noi vuodelta 2000 olevat "maastorenkaatkaan" taida olla ihan mudassa ajamiseen tarkoitetut?(enää)
__________________
Gefangener der Straße, aber frei wie der Wind im Schnee.

Vastaa lainaten