Viestiketju: HJ60/61 vai PATROL
Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 29.07.2012, 19:46
ugly_hj:n Avatar
ugly_hj ugly_hj ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 11.09.04
Sijainti: espoo, .
Viestit: 1.710
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja smgt Näytä viesti
hyviä autoja molemmat.
hoijakassa voi olla vakiona mailman riskein vinssi ja tasauspyörästön lukot mutta molemmat saa myös tatsuniin eikä välttämättä enää hintaan tule isoa eroa.

patrollissa voi olla hivenen vääntävämpi moottori?

nissan sd33 216nm 95hp ja sd33t 110 hp toyota 2h 255nm 106hp 12-ht 315 nm 135 hp eli ei kummassakaan vakiona mitään kovin huikeita.

Ihan sama tosiaan kumman ostat varmasti joudut sitä rakenteleen, jotta sillä maastossa etenee, mutta itse suosittelen ennemmin toyotaa, aika pitkiä pätkiä olen tolla tojotallani patrolleja venäjän maastoista suomea kohti hinannut ku ne on porsinut tollaisessa sievässä maastoajossa, ton Sami89: n autonkin konevikaisena kun autossa oli toyotan akselit niin sen entinen omistaja uskalsi sitä kengittää niin sitten hajosikin kone. Ja monia muita autoja, mutta vain yhden tojotan.


Viimeksi muokannut ugly_hj : 29.07.2012 20:13
Vastaa lainaten