Näytä yksittäinen viesti
  #16  
Vanha 02.06.2004, 13:24
LaaLaa:n Avatar
LaaLaa LaaLaa ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Lahti, Finland.
Viestit: 6.245
Perusasetus

Lainaus:
quote:
siten että tarkoitus on ajaa maastossa noin 90%:sti - korkeintaan siirtymät yleisillä teillä. Kilometrejä tulee ehkä tuhatkunta vuodessa jolloin "normaali" kulumisella ei ole merkitystä eikä äänekkyydelle tai nopean ajon käsiteltävyydelle (huiput abs. max. 80km/h) eli pitäs vain saada hyvä maastorengas jolla tohtis ajaa normaali hakkuuaukealla tjsp. ilman että pitää varoa jokaista kuivaa kuusen oksaa ja lahoa kantoa. Ite ajattelin tuota mutikkaa mutta oliko nyt niin että mettäkäytössä menee sekin sitte hajalle liian helposti? Niin ja talvella pitää pystyä käyttään kettinkejä - onko sen asian suhteen mitään hyvä tietää.
Noilla ehdoilla ehdottomasti ehdotan Swamper tsl/sx. Miten painava auto?
MT/R on ehkä edullisempi mutta tuo 90% on niin paljon metsäajoa ja jos varsinkin hakkuilla niin renkaat ovat kyllä todella kovilla.

Jos hinta on rajoittava tekijä niin osta vaikka ennemin puolikuluneet swamperit. et varmasti kadu<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

Real Men Does It With Boggers<img src=/smiley/finger.gif border=0 align=middle>
Vastaa lainaten