Viestiketju: Jeepin diagnostiikka
Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 01.06.2012, 15:51
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.442
Perusasetus

Toi avainkikka ei jostain syystä toimi kaikissa OBDII- Jeepeissä, ei Grandeissä eikä Cherokeissa. Esim. mulla ei toimi omassa Grandissa ollenkaan, mutta olen nähnyt '98 Grandejä joissa toimii. Jenkkifoorumeillakin ollut tästä paljon puhetta, mielenkiintoinen juttu sinänsä miksi joissain pelittää joissain ei.

Itsellekin pitänyt hakea joku vikakoodilukija; huomasin parsita paikkaa että ei ollut pahan hintainen tuollainen OBDII-> bluetooth lähetin, tökätään dongle suoraan diagnostiikkaporttiin ja asennetaan softa läppärille, näyttää suht reaaliaikaisena haluamasi tiedot älyboksilta + vikakoodit.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten