Viestiketju: korvattava työ
Näytä yksittäinen viesti
  #11  
Vanha 31.05.2012, 19:50
Bj Andy:n Avatar
Bj Andy Bj Andy ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 14.09.08
Sijainti: Lemi,land of red potatoes
Viestit: 6.255
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja HV Näytä viesti
eikö se minäminä asenne ole yltiökapitalismia, kaikki pitäis saada ilman että tarttis tehä mitään...

mites kun pienyrittäjällä työntekijä menee oman vitutuksen/laiskuuden takia saikulle, ootteko koskaan ajetellu mitä se maksaa työnantajalle tuotannon menetyksenä ymym. ei kaikki yritykset kumminkaan mitään kultakaivoksia ole.

ei sairaanaa, kuumeisena/flunssaisena voi töihin mennä mutta jos on joku muu vaiva mihin työnantaja voi tarjota jotain korvaavaa työtä mikä ei rasita, niin onko se väärin ettei tartte tyhjästä maksaa.

nimimerkillä: viimeisen 10v aikana 1.5 päivää ollunna saikulla, ehkä muhun ei sitten kaikki lastentaudit tartu
Kuuluu yrittäjä riskiin.

Mutta joskus aikanaan kun yksi duunarinainen soitti illalla että tenava on kipeä ja sitä pitää jäädä huomenna hoitamaan kun ei saa ketää sukulaista hätiin(yh.siis) niin otin ja tilasin muistaakseni mll:llästä tms. sille tenavalle hoitajan ja se nainen pääsi normaalisti duuniin.Meni meitsin piikkiin mutta oli helpompi tehdä noin päin kuin ettiä sijainen sille duunarille.

Mutta se oli silloin.
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA
V..tut se mitään heikkoa ole...
Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry.
Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine.

Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa.

Jyrsitään Kantoja.
Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt.
0500-752101/Antsa


Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä

Antsan Tuubi
Vastaa lainaten