Viestiketju: VAKIO=EI MITÄÄN
Näytä yksittäinen viesti
  #18  
Vanha 28.05.2004, 14:50
Nalle:n Avatar
Nalle Nalle ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 16.12.03
Sijainti: Sodankylä
Viestit: 1.665
Perusasetus

Asiaa.

Harrastushan tää vaan on.. Tai sitten elämäntapa, mutta kuiteskin olen sitämieltä, että se riittää mihin on tyytyväinen. Suurin osa meistä höyrypäistä on niin persaukista väkeä (ainakin minä olen..) että pitää ajaa sillä minkä omistaa / mihin on varaa.

Maasturi on maasturi, mutta siltikin vain auto. Oli sitten vakio eli monsteri, niin tärkeintä lienee se, että peli on ehjä, eikä porsi jokapaikkaan. Lisävarusteita saa sitten rahaa vastaan kaupasta, jos niitä tarvii.

Niinkun tällä palstalla on jo kiivaasti keskusteltu, on autoissa eroja. Joku on pieni ja näppärä, jossakin on tehoja kun ydivoimalassa, joku kestää mitävaan ja joku värkki on muutenvaan omintakeinen ja ruma. Ei kai sillä ole mittän väliä, mihin kastiin kulkine kuuluu. Pääasia, että on neliveto, sillä eihän se muuten olisi maasturi ensinkään.

HJ on edelleen lossinkokoinen painava rohju, mutta silti MINULLE paras.. Kun en vieläkään muuta omista, niin täytyy vaan rakentaa ja koittaa parantaa.

Kiitos


Eespäin ja vinssillä loput..
Vastaa lainaten