Näytä yksittäinen viesti
  #13  
Vanha 26.05.2004, 00:48
Pauli:n Avatar
Pauli Pauli ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 06.02.03
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 5.091
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Toyota-miehistä puhumattakaan.

SLCK:n postituslistahan on minun perustama ja edelleen ylläpitämä. Tervetuloa myös sinne kaikki innokkaat LandCruiseristit, BTW.

Ja foorumin tekniikan hanskaaminen on haasteista pienin.

Mutta sitten on se kääntöpuoli. Ensinnäkin tämä aihe tosiaan heti alusta tuntui lähtevän vähän väärille raiteille: kuka on kovin jätkä tai kovin offaaja tai kokenein guru... siinä vähän rapisi into lähteä tähän hommaan, "kuvitteleeks tuo olevansa jotain". Kyse on kuitenkin siitä kenellä on vähän aikaa annettavana tälle foorumille, ja riittävän pitkä pinna avustaa aina uusia aloittelijoita aina samoissa kysymyksissä.

--
Antti R.
1978 HJ-45LP
Nonniin, Antti R. on avautunut meille, hienoa.
Mun täytyy ja vähän avautua, kysellä ja vastailla. Ensiksi, miten määritellään Toyota-mies <img src=icon_smile_question.gif border=0 align=middle> Mulla on tojota, itse asiassa niitä on ollut useitakin (enkä tarkoita mitään corollacarinaavensis tms. vajaavetoista), mutta en tunne olevani Toyota-mies. SLCK:n sivuilla oon käyny kerran tai kaks ja siinä oli mulle niistä sivuista ihan tarpeeks. Olen erittäin innokas LandCruiseristi, tai ihan sama mikä 4wd mulla on milloinkin käytössä, niin innokas kuitenkin.<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle> Joskus joku on pyytänyt (kiitos kunniasta) liittymään SLCK:n jäseneksi, en ole liittynyt, koska vakaumukseni vuoksi en voi, eli en ole merkkifanaatikko joka taas tarkoittaa että kaikki merkit käy (paitsi Rooverit<img src=icon_smile_blackeye.gif border=0 align=middle>).
Tiatokonejutuista ja kaikenmaailman moderoinneista en ymmärrä yhtikäs mitään.
Ja sit toi kääntöpuolijuttu, siinä tuli Antilta hienoa tekstiä. Mulle on itse asiassa aivan sama, kuka näiden offisivujen poliisiks ryhtyy. On se sitten MikJus, Antti R. tai kuka muu tahansa, kunhan vaan se tuleva nettikyttä osaa olla tasapuolinen kaikille, vanhoille sekä uusille rekisteröityneille käyttäjille ja erityisesti (joskus häiriköiville)nyybeille.<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

-tojota on vaan tojota, vaikka sen voissa paistais-
-Acn aktiivi-
Vastaa lainaten