Selvä homma eli pitäis onnistua.. Opelin merkillä varustettu tää omakin on mutta tulee aina puhuttua että Isuzulla ajelee, ihan arvokkuuden vuoksi siis..
Tuolla GM Finladilla oleva asiamies totesi että tämmönen swappi että Trooperin kakskasin koneen upottaa Campon pellin alle olisi hänen työurallaan ensimmäinen kerta kun joku tällaisia papereita kyselee..
Tietääkö joku tuon laatikon sopivuudesta 2.5 ja 2.8 välillä vai täytyykö sekin vaihtaa? Näyttävät aivan samanlaisilta mutta pitäisköhän vielä varoiksi ottaa mittanauha käteen..
Sen verran vielä kun tuon campon ostin JUURI LEIMATTUNA niin oli valmiiksi jo molemmat hytin takakannattimet poikki eli hytti lepäsi rungon päällä, toisen vetoakselin molemmat suojakumit rikki, rungon välituki ruostunut poikki, ja runkoa puuttui polttoainetankin takaa toiselta sivulta lähes metri..
No Olsulta saakin sitten vinkkiä jos tulee kysyttävää koneenvaihdosta. Irrotitko laatikon kanssa vai ilman?