Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja jv
en oo laittanu yhtään korikittii mihkään tohon autoon, kaiken oon raaputtanu pois mitä oon saanu alkuperäsiäkin.
noihin takakontin sisällä oleviin nurkkiin ja pintoihin laitoin kevyesti sikaflexiä kun en jaksanu hitsata 100% saumoilla peltejä jotka edellinen seppä oli hepannu sieltä täältä. Ei tule olemaan ongelma, kun ei sinne väliin pääse kosteus mistään ja toi sika on aivan saakutin tymäkkää. Pysyy puhtaassa pellissä. En muista enää se sian numeroa.
|
Jotkin sikakitit sisältää muistaakseni etikka happoa ja ne ainakin on itsessään ruostuttavia aineita. Kannattaa varmaan tarkistaa mitä tuo sun kittis sisältää ettei tule tehtyä turhaa työtä.
Tuosta ruostuttavasta aineesosasta en ole ihan varma mitä se oli mutta joka tapauksessa jutun idea oli se että jotkin noista tiiviste liimoista aiheuttaa korroosiota jopa maalin päälle laitettuna.