Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 02.04.2012, 15:47
nyyperi nyyperi ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 08.02.10
Sijainti: Ristiina
Viestit: 434
Perusasetus

Eiköpä lie melkosen normi näky.. Suurenpi osa tän palstan autoista lie enempi iäkkäämpiä, ja melkosella ryttyytyksellä elämäänsä viettäviä..
Onx kukaan kokeillu ruosteen estoon tuota pellava öljyä?? Iteppä aikoinaan isuzun pohjaan vetelin jäteöljyä ja paaksua rasvaa sekaisin, tosin osaks sen tautta ettei katsuri ihan jokapaikkaa niin tarkkaan koputtais, oli myöhenmin hupaisa hitsata sitä pohjaa.
Tuli vaan mieleheni kun meinasin täsä Jeeppiä ruveta pikeämään, että jos tekis tollasesta pelleva tms. öljystä ja tervasta ja dinitrolista seoksen? Ainaskii se haisis hyvälle... Niin siis rungon ulkopuolelle! Tuo muutes kuulosti hyvälle idealle laittaa sinne lattialle sitä myrkkyhuopaa, mut entäpäs jos korvaiskii sen myrkyn juurikin sillä pelläva öljyllä ja ripottelis alle jotain sinkki jyväsiä..
Vastaa lainaten