Ottaa koneen pois nokalta, yksi ilta jossei ennen oo tehny.
Irrottelee vauhtipyörän, lyö vanhan kehän pois, lämmittää uuden paikalleen ja vaihtaa kampuran takastefan samoilla savuilla kytkimen kera jos tarvetta, toinen ilta.
Kone paikalleen ja kovaa ajoa, kolmas ilta.
Osien hinta neljä-viissataa, johon uusi kytkin harakiristä ja uusi kehä timantilta, stefat sun muut harakiristä. Huomaa, että startti kannattaa vaihtaa/huoltaa samalla, sillä paska bendixin ratas syö sen ehjän kehän paskaksi. Vähän niinku mopoon ketjuja vaihtais.
Saman voi tehdä myös kääntämällä vanhan kehän ympäri, mulla ainakin auttoi. Ja saahan sen vauhtipyöränkin irti konetta pois ottamatta, mutta aika vaivalloista..
Maksupajalla varmaan aika hintava remppa, johtuen suuresta työmäärästä, eikä näitä paskakasoja kukaan halua oikeasti laittaa, sotkeentuu vaan kädet..