Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Heguli
No tottahan toki ajamiseen menee aikaa mutta sehän on palkallista työaikaa. Ja päälle verottomat kilometrikorvaukset, jotka kattavat auton käyttö- ja pääomakulut.
Uudella autolla kilometrikorvausten ajaminen ei oikein kannata mutta vanhemmalla ja vähän polttoainetta kuluttavalla kalustolla saa ihan kivasti rahaa kouraan. Aikanaan ostin kesäauton hintaan 250 e ja sillä oli kiva ajella maksullisia kilsoja, tuli auton hinta kuitattua monen monta kertaa  
|
Ja seuraavakaan auto ei maksanu mitään??? Ja sitä seuraava?
Tuolla logiikalla esim. jonkun tehtaan pitäisi pudottaa tuotteen hintaa heti kun joku kone on maksettu samoin kuin rekkamiehenkin eli heti kun rekka on oma niin hinta alas.
Tarpeeksi kaunaisesti kun tuota asiaa pyörittää niin kyllä sen aina saa näyttämään tienestiltä mutta joskus se auto on vaan vaihettava oli sitten uusi taikka vanha.
Ja koska edelleenkään tässä ei ole valtio välissä mitenkään niin yksikään veroeuro ei mene ohi urpilaisen. Paitsi jos ne työajot ajetaan itäaineella. Mutta niinhän ei tee mikään rekkafirmakaan.
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA
V..tut se mitään heikkoa ole...
Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry.
Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine.
Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa.
Jyrsitään Kantoja.
Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt.
0500-752101/Antsa
Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä
Antsan Tuubi