Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 10.03.2012, 23:04
Rytari:n Avatar
Rytari Rytari ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 28.09.04
Sijainti: Parkano, Finland.
Viestit: 5.346
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja pjtk Näytä viesti
Hauskaa oli koko rahalla. Kiitokset Sakelle porukan vedosta ja kiitoksen muille MMC aktiiveille tapahtumasta! Sopivaa settiä suorapeltiselle amerikan lahnalle. Ei pahemmin joutunut vinssaan. Nekin mitä joutu, niin lähinnä tasasella tai alamäkeen. Ylämäet pääs sentään ajamalla. Keli suosi Irokkia ja herkästi vetävää bensa krematorioo.
Ainoa miinus reissussa oli vara tomaatti öljyjen puute. Pari litraa haettiin kaupasta lisää ja laitettiin paikalleen niin johan Voorttissa riitti taasen vetoa pitkälle pimeessä.
Niin juu, toinen miinus oli, että fullsize amerikan auto on liian levee takalenkin ekalle sillalle. Onneks päästiin pitkälle siinä enneko putos, vinssin avulla sit yli.
se tosiaan on talvisota-auto, samaa alamikijumitustahan se viimme vuonnakin oli, mihkään muualle se ei jäänytkään. oliko eroa viimme vuotiseen, silloinhan vinssi oli takana
Vastaa lainaten