Viestiketju: datsun kingcab
Näytä yksittäinen viesti
  #9  
Vanha 13.02.2012, 06:53
tonikki tonikki ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 17.09.11
Sijainti: Kajaani
Viestit: 436
Perusasetus

Koppaa jos sais keskemmälle niin hiukan tasottas painojakaumaa, ja etuylitys häviäisi. Tosin iso operaatio tuommoinen tulisi olemaan. Helpompi siis painolla tasoittaa tilannetta.

Kiva ois tietää ihan mielenkiinnosta Kingcabin painojakauma etu ja taka-akseleille lavan kanssa ja ilman. Tuntuu tuon Isuzun lavan (joka itellä on) kanssa olevan perä turhan kevyt näin talvella. Mutta lisäpainon lisääminenkin tuntuu vähän hölmöltä, mutta ei siinä muu auta jos ei saa edestä painoa taakse päin. Akut tulee ensiksi mieleen, jotka olisi kohtuu helposti siirrettävissä, mutta ei tuokaan vielä paljoa auta.

Vanhan Fordsonin ohjekirjassa oli, että renkaita voi täyttää pakkasnesteellä (tai kesällä vedellä) mikäli haluaa painopistettä alaspäin ja lisää painoa vehkeeseen.
Vastaa lainaten