Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Kaitsu67
[EDIT: 20e Poranterä sarja olikin sitten täyttä paskaa tai sitten toi bilteman porakone on niille vaan liian kova pala<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Pitäis etsiä se kuitti auton lattialta ja käydä seuraavalla tampereen reissulla hakemassa rahat takaisin...
Ostin kerran kobolttiteräsarjan kun piti saada hapokkaaseen reikiä. Kysyin myyjältä, että onko toimineet/minkä laatuisia > kuulemma ihan ammattilaatua ja toimineet hyvin. Mutta jos ei onnistu niin koekappale ja terät kuitteineen mukaan niin saa palauttaa jos ei reikää synny. Ei varmaan tarvitse arvata miten kävi...eihän niillä terillä saanut mitään aikaan ja palautin setin."Oikeiden terien" hankinta ja johan alkoi reikiä syntymään. Eli pilipaliteeman kobolttiteräsarjalla ei ainakaan tee mitään jos haponkestävään teräkseen pitää reikiä saada aikaiseksi.
|
http://www.biltema.fi/fi/Tyokalut/Le...-13-kpl-20000/ tämäkö? noihan on vaan valmiiks siniseks poltettuja pikateräs teriä. "kobolttiseosta" oikeet kobolttiterät on muuten korkeempien voimien keksintö. pitäis olla joka tallissa missä porakone on.