Näytä yksittäinen viesti
  #13  
Vanha 25.01.2012, 12:40
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.449
Perusasetus

Sinällään joo.. siinä on vaan sellainen paketointiongelma, kun tarttisi saada molempiin putkiin katit ja änkkärit mahtumaan johonkin. Mulla on liian pieni auto kun ei ole mahan alla tilaa koripalkkien välissä Toisaalta kun toi on myös käyttiksenä, niin mielellään pitää melutason maltillisena, kunhan kasin hörhötyksen kuulee. Ärsyttää vaan toi suhina mikä nyt tulee kun mitä ilmeisemmin 2½" putki ahdistaa kovilla kierroksilla. Ei ollut tuota ongelmaa orkkisputkella.

Onko tietoa mistä saisi hitsattavia mutkia, suoria, yms. pakoputkitarvikkeita, missä ei ole jotain perkeleen sinkitystä päällä? Eikä tartte olla rosteria..
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten