Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Palex
Yllättävän "pahoissa" paikoissa kaverit ajelevat vakio Suzukeilla, kun taas nykypäivänä uusia maastoautoja testataan sellaisessa "maastossa", että käytännössä kaikki pätkät ovat melkeinpä ajettavissa millä tahansa vajaavetoisella henkilöautollakin.
|
Jaa miten niin?
Noitahan on hyviä testi videoita uusista maastureista youtube täynnä.
http://youtu.be/t8wmPPqbz3o
Tekniikan maailman vertailusta puolustusvoimien harjoitteluradalta:
http://youtu.be/Z-_PexZT4Xo
Toyotan mainosvideoita:
http://youtu.be/LDWtw5x9pvQ
Eipä kovinkaan montaa noista voisi henkilöautolla ajaa. Ja tuossa TM:n vertailussa kun oli noita rulla testejä, laitetaan kolmen renkaan alle rullat ja katsotaan mikä auto liikkuu, siihen jäisi moni vanha maasturikin.
Ja tehdään tämän tyylisiä pitkiä mainosvideoita. Katsokaa esim japanin 4x4 Magazinen kanavaa youtubesta, siellä on vaikka ja mitä maasturiaiheista, esim Toyotan tehtaalta pitkät pätkät näkyy Land Cruiserin/FJ:n valmistuskin peltirullista valmiiksi autoksi.