Viestiketju: Trial kisat 2012
Näytä yksittäinen viesti
  #119  
Vanha 10.12.2011, 23:45
Byrocrat Byrocrat ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 05.04.06
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 3.194
Exclamation

Euro-Trialissakin kilpailijalisenssi tarvitaan


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja myllis Näytä viesti
EuroTrial ei vaadi FIA:n lisenssiä, halusi sitten ajaa kilpaa tai olla toimitsija. EuroTrial organisaatio kuuluu Saksan VDGV:n alle.
Jos norja, ruotsi ja suomi jätetään pois niin kyllä Off Road Trailin kuuluminen Euroopan maissa FIA:n alle on enemmänkin poikkeus kuin sääntö.
Kyllähän tuolla Euro-trialin säännöissä tuo lisenssivaatimuskin on eli paperit, jotka vaaditaan kisaan pääsemiseksi!! Riittää tosin voimassaoleva kansallinen lisenssi. Säästyy hieman euroja kun ei tarvita KV-lisenssiä, joka siis tarkoittaa AKK:n myöntämää kansallista kilpailijalisenssiä = FIA -lisenssi.

Ote säännöistä 2011

Drivers, which have proofed all necessary documents, will receive a scorecard after the documents check. After the technical acceptance, the vehicles will be marked.

1.11.2 For document check, the participants have to submit:
• Valid national or international driver license
Valid national license
• Passport
• Disclaimer of the vehicle owner
Vastaa lainaten