Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Otra
Neuvokaas amatööriä että tekeekö tuollaisella kinkkukaapilla mitään jos ajelee päivässä noin 70km työmatkoja. Olisi kiva päästä välillä vähän "pahemmistakin" paikoista ja ei enään kiinnosta ajella tolla Ducatolla  Onko sillä esimerkiksi mahdollista päästä viikkoa töihin ilman remonttia? Katselin esim: http://www.nettiauto.com/nissan/king/4412150 onkohan minkälainen?
|
Näpäkän olonen peli on. Runko ruostesuojattu jossain välissä. Etelässä tuppaavat ruostumaan teiden suolauksen takia aika nopsaan.
Toi on hyvä että tulee varaosapeli ja muita osia (esim. laatikko, perä ym.) mukaan niin ei tarvitse metsästää varaosia eikä maksaa niistä maltaita myöhemmin. Tietenkin helpottaa vielä jos itse remontoit autosi.
Tuntuu että tiekäytössä ovat aika kestäviä pelejä, ja tuo on vissiin sillä uudemmalla TD-moottorityypillä jossa ilmeisesti vähemmän kansiongelmia.
Kyllä noilla ihan tarpeeksi pahoihin paikkoihinkin pääsee ja poiskin. (ei kuitenkaan ihan täysverinen offiauto ihan tuolleen, mutta mikäpä olisi vakiona)