Viestiketju: Verot 2011?
Näytä yksittäinen viesti
  #12  
Vanha 05.11.2011, 23:47
H_Nietu H_Nietu ei ole kirjautuneena
Banned
 
Rekisteröitynyt: 28.02.04
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 1.994
Perusasetus

Verot vuonna 2011? Niistä jokainen tietää vuoden päästa.


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja ImacInnes Näytä viesti
Tuliko mätkyjä vai palautuksia?

Tänne voi valittaa veroista tai kehuskella hirmu palautuksista.

Ite saan maksella tontun mätkyjä ja sitten pitää vielä perintö verookin samaan aikaan maksella toista tonttuu, tosin kahdessa erässä. Toivottavasti ne tulee joskus takaste?
On se raha vaan nopeata liikeissään, ensin sitä on ja sitten sitä taas ei ole??

t. Ismo Ämmä
Verot vuonna 2011? Niistä jokainen tietää vuoden päästa.
Otsikko on erittäin harhauttava. Nyt maksettavat mätkyt/palautukset määräytyy 2010 verovuoden mukaan.
Toinen palautesten/mätkyjen määrään vaikuttava seikka:
Kuinka paljoin maksoit veroja?
Näillä kun mennään niin nähdään kuinka paljon itse kukin pönkittää päivävuoroa, maahanmuuttajia ja eteläeuroopan tunkkaamista yms.
Lisää veroja, kyllä kansa maksaa
Verosuunnittelulla on suuri merkitys kuinka paljon olet valmis sijoittamaan omia rahojasi valtion tukemaan toimintaan. Jokainen säästetty vero euro on kuitenkin käytettävissä mihin itse kukin haluaa, vaikka harrastustoimintaan.
Kannattaa kysyä neuvot suoraan verottajalta koska verottaja on velvollinen neuvomaan veronmaksajaa kuinka hänen täytyy maksaa vähiten veroja. Kysymys on omasta aktiivisuudesta. Verohallinnolla on velvollisuus neuvoa veronmaksajia.

Viimeksi muokannut H_Nietu : 06.11.2011 00:12
Vastaa lainaten