Viestiketju: sd33t syöttö
Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 13.10.2011, 19:47
matti.v:n Avatar
matti.v matti.v ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 25.04.10
Sijainti: kajjjaani
Viestit: 692
Perusasetus

hoplaa!
ei vissiin kukaan osannut vastata tohon edelliseen viestiin
nyt tolla patrollilla on tullut tahkottua jo reilu 6tkm ilman ihmeenpiä murheita.
viimeset 2viikkoa ja n1000km oon ajanut orkkispaineilla.0,6bar, ja ennen tuota paineet li noin 1.3bar max. ilman kuormaa ei suurempia eroja vedoissa tunne. syötöt pitäs olla samat millä toi edellämainittu teholappu saatiin.. max väännön kohdalla ahtoja oli noin 0.8bar

mutta.. tommosen huomion oon tehnyt että paineista riippumatta paremmin vetää paremmin kun nostaa kaasupoljinta pohjasta noin sentin ton huomaa parhaiten kun ohittaessa lähtee 5:lla vedättää ja silloin kikkailee polkimella.

liekköhän tossa pumpussa jotain vikaa vai onko ruuvit vaan pyöritelty päin pershettä.. tai voisko ennakonsäädin kummitella noin.. tai onko toi turbo liian pieni?
kaasupohjassahan toi mittaus varmaan tehtiin ja soppahan siitä silloinkin ainakin loppui kesken.. eikä se edelleenkään savua ahdon aikana.

aika hyvin se nytkin liikkuu mut eihän se kait noin kuulus tehä.
Vastaa lainaten