Viestiketju: tu
Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 12.10.2011, 17:31
APatsi APatsi ei ole kirjautuneena
Tulokas
 
Rekisteröitynyt: 21.10.09
Sijainti: Pohjoinen
Viestit: 5
Perusasetus

OULUN SYYTTÄJÄNVIRASTO PÄÄTÖS 11/1686
syyttämättä jättämisestä
Epäillyt rikokset ja lainkohdat

Petos 15.102009 Oulu
Petos 13.8.2009 Oulu

Päätös: Asiassa ei ole näyttöä rikoksesta tai todennäköisiä syitä rikoksesta epäillyn syyllisyyden tueksi.

Perustelut: Esitutkinnassa kuultu Pätsi on kiistänyt teot. Hän on kertonut antaneensa Juho Koskelle asuntonsa avaimen. Jossain välissä nettipankkinsa käyttäjätunnukset hävisivät. Juho koski on esitutkinnassa kiistänyt nämä teot.

Juho Koski on 3.10.2011 tuomittu Rovaniemen hovioikeudessa täytäntöönpanokelpoisella päätökselllä samoihin aikoihin tedyistä lukuisista petoksista, joissa on käytetty Antti Pätsin tiliä. Koski on esitutkinnassa tunnustanut osallisuutensa kyseisiin tekoihin.
Antti Pätsin ei voida osoittaa syylistyneen epäiltyihin tekoihin.

Kihlakunnansyyttäjä Vuokko Hautala

Jakelu: Syyttämättä jätetty
Asianomistaja
Poliisi



Tässä kirjotin hieman lyhennettynä syyttämättäjättämisestä todisteen, voin myös printata kunhan saan jostain sellaisen lähettyville.
Näinollen toivon että vastaavaa ei pääse tapahtumaan, omani sekä muiden puolesta.

-Antti
Vastaa lainaten