Ei progressia tänään - miehen kunto vähän huono.
Teknisesti tuo on sellainen että rungon kannakkeessa on hitsattuna (orkkis) noin 1" korotus-holkki johon tuo pultti on jämähtänyt. Mutteri on alta pois ja normisti tuon pitäisi vain nousta ylös - nyt ei hievahdakaan eikä pultti pyöri. Korvake on korista irti joten gummit jne. holkkuu vapaana yläpuolella.
- Jos rälläköi alta niin pultti on silti jumissa holkissa - tarttee lämpöä / poraa
- jos yrittää sahata vaakaan yläpuolelta niin gummit ahistaa (sulkee sahaus-raon) ja pultin tumppi on edelleen holkissa - toki lämmön anto on sitten helpompaa.
- edelleen pyörii mielessä tuon runko-korvakkeen katkaisu - ei siihen tartte vetää kuin vajaan 10cm sauma kunnon virralla ja sitten se olisi takaisin paikallaan. Ja penkissä tuon jämähtäneen pultin irroitus ollisi pallllljon helpompaa. Missaanko jotain miksi tuota rungon kannaketta ei kantsisi rälläköidä?
T/P
|