Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 04.10.2011, 14:10
Jappi Jappi ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 04.04.08
Sijainti: Puolanka
Viestit: 3.852
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja temmi_hoo Näytä viesti
Hei älä ny tämmösiä kerro, täällä halutaan suomia etnisiä vähemmistöjä.

Kysykääs joskus yön pimeinä tunteina muuten hinausfirmasta hinausapua ja ihmetelmää miks se supisuomalainen jannu haluaa rahat mieluiten käteisenä tai hinta yhtäkkiä pompsahtaa ja osa hinureista jättää kokonaan tulematta.

Siks toisekseen karvakädet kirjotetaan karvakädet eikä karvekädet.
Ainoa ero turkkilaisen ja suomalaisen paikan pimeällä myynnillä on hinta. Suomalainen ei hintaa laske vaan kuorii verojen ja viranomaismaksujen osuuden suoraan taskuunsa.

Ja ihan yhtä tuilla eläviä sossupummeja on syntyperäiset suomalaisetkin. Se on toki tiedossa että tiettyjen kaupunkien sosiaalitantat "ymmärtävät" mamuja avokätisemmin kuin kotoperäisiä asiakkaitaan.

Minun puolesta voisi noiden sosiaalitukien väärinkäyttäjät karkoittaa maasta vaikka siperiaan tai afrikkaan ihan syntyperään/ihonväriin/uskontoon katsomatta, myöskin suomalaiset.
Vastaa lainaten