Näytä yksittäinen viesti
  #131  
Vanha 01.09.2011, 08:54
0201346 0201346 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 21.09.10
Sijainti: Imatra
Viestit: 311
Perusasetus

on komian kiiltävä pönttö ite oon kans hakenu kaikkia noita nippoja ym paikallisesta hydrauliikkaliikkeestä, on läpivientejä ym nippeliä vaik minkälaista.
tuli mielee ku tankit alkaa tän ikäsissä olla pikkuhiljaa tiensä päässä et jossei muualta löydy ni iltasella surffailin saksan iipein sivuilla ja siel näky olevan noita tankkeja 130euroo ja ylöspäi, postikuluja oli luvattu olevan abaut 10euron luokkaa. tulleja ja alvejaha noista ei saksan maaltakaa tuu, ni mielestäni suht edukas hinta.... ite vuos sitte tuolta motonetista kyselin ku oli oma vähä mätä ni myivät vaa eioota sillo ni laitoin sit muovitankin, sai vähä tilavuuttaki sit enempi.

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja J0hannes Näytä viesti
Tinaamiset jäi kyllä välistä, kun oli vähän kiirus saada auto nippuun ja liikkumaan.
Jostain kumman syystä Koneteekkarin opintojen alkaminen ei ole ainakaan lisännyt käytettävissä olevaa aikaa auton parissa. Päinvastoin


Irroitushommat on perseestä.


Tankki ennen käsittelyä. Jälkeen kuvaa ei tullu otettua, mutta päivitellään se sitten jossain vaiheessa, kun panssaria saa piirreltyä ja mallailtua.
Pensatankki on Motonetin tuote. Tuli yllättävän nopeasti, ottaen huomioon, että kävin keskiviikkona vähän ennen sulkemista pytyn tilaamassa ja seuraavana päivänä tuli ennen puoltapäivää meili, että tankin saa hakea

Imuputken lähdössä on erikoisempi UNF-kierre kartiolla päällä. Jos auton alkupreäinen liitin on ruostunut käyttökelvottomaksi, niin Hydrauliikkaliikkeestä kannattaa hakea sopiva liitin.

Tankin pintaan vedin rasvojen poiston jälkeen raakasti vaan Galvex-sinkkimaalia ja saumojen ja kolojen päälle vahapohjaista alusta/kotelomassaa.
Vastaa lainaten